Świąteczna „krajówka”

Ostatnie w tym roku, „opłatkowe” posiedzenie Rady poszerzonej o przewodniczących kół ZZM odbyło się w Jastrzębiej Górze w dniach 12–13 grudnia.
Podsumowano m.in. obchody 100-lecia ZZM, omówiono stan negocjacji nad Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy, sytuację w poszczególnych spółkach.
Rada Krajowa podjęła także decyzje ws. organizacji Krajowego Zjazdu ZZM w 2020 roku. Odbędzie się on w dniach 2–4 kwietnia w Toruniu, w dobrze już znanym hostelu „Przystanek Toruń”. Rozstrzygnęła również sprawę organizację fl agowej imprezy sportowo-rekreacyjnej ZZM. Rozgrywki XXIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PKP SA i Prezydenta ZZM ponownie będą odbywać się w Iławie, w dniach 24–27 czerwca 2020 roku. Trudy organizacji spoczywają na W-MZZM Iława, którego przedstawicieli uhonorowano za imprezę tegoroczną. W sprawie przyszłorocznych Centralnych Obchodów Dnia Maszynisty na razie zgłoszone zostały dwie propozycje – Borne Sulinowo i Kraków.
Dopisali zaproszeni goście – ministrowie oraz prezesi kolejowych spółek. Poinformowali o dokonaniach i zamierzeniach na przyszłość oraz wysłuchali uwag i sygnałów Rady Krajowej na różne tematy. Była także okazja porozmawiać bezpośrednio w kuluarach, w życzliwej atmosferze. Posiedzenie zakończyła bowiem kolacja wigilijna, podczas której dzielono się opłatkiem.