Partnerzy

Maszynista który potrącił kobietę, został uniewinniony. „Nigdy nie powinien stanąć przed sądem”
Sąd Okręgowy w Rybniku w procesie apelacyjnym uniewinnił w 23 maja 2022 r. maszynistę pociągu Dariusza T., którego sąd pierwszej instancji skazał na karę więzienia w zawieszeniu za potrącenie kobiety, która znalazła się na torach. Było to możliwe dzięki współpracy z kancelarią LEX SECURE współpracującej ze Związkiem Zawodowym Maszynistów Kolejowych w Polsce wyrok uniewinniający jest prawomocny. 
W marcu 2022 r.  Prezydium ZZM po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Radę Krajową podpisała aneks do umowy z Lex Secure. Kancelaria wprowadza usługę profesjonalnego doradztwa podatkowego poszerzającą dotychczasowa ofertę świadczoną oraz przez kancelarię. Nowa oferta podnosi także kwotę gwarancji na obronę praw maszynistów.
 
W dniu 24 kwietnia 2019 r. przedstawiciele Prezydium ZZM – Leszek Miętek i Krzysztof Ciećka oraz Capital LEX Kancelaria Prawno-Podatkowa S.A. podpisali umowę o współpracę w zakresie podejmowania odpowiednich działań mających na celu uzyskanie odszkodowań dla maszynistów i drużyn pociągowych z tytułu skutków uczestnictwa w zdarzeniach kolejowych. W szczególności wypadków na przejazdach kolejowych i śmiertelnych wypadków z ludźmi.To kolejne z innowacyjnych rozwiązań oferowanych dla członków naszego związku, mające na celu ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami losowymi.Przykładem tego co przeżywa maszynista uczestniczący w tego typu wypadkach może być stażysta, który w końcowym etapie procesu szkolenia na maszynistę, przez traumę w wyniku śmiertelnego wypadku zrezygnował z dalszej kariery zawodowej. To także wyłączenia wskutek stresu i traumy czasowe z aktywności zawodowej.Członkowie związku oraz ich rodziny przystępujący do programy ochronnego, w przypadku uczestnictwa w zdarzeniu mogą ubiegać się o windykację odszkodowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z przewodniczącymi organizacji zakładowych.

 

 

***

 Telefony

12 lipca 2017 roku ZZM podpisało porozumienie z Polkomtel Sp. z o.o.  dotyczące warunków świadczenia przez providera usług telekomunikacyjnych dla członków związku.

Współpracujący z nami  od 11 lat Polkomtel  po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ZZM, będącego jednym z kluczowych klientów dla sieci.  W wyniku rozmów i konsultacji przygotowany został aneks, ujednolicający preferencyjne warunki  dotychczasowe, zawierane w latach ubiegłych.  Różnorodność  taryf dla korzystających z telefonów w ramach umowy ze związkiem zostaje ujęta w jeden, atrakcyjny pakiet obowiązujący dla wszystkich.  Dotychczasowi użytkownicy jak i nowo wstępujący członkowie związku mogą skorzystać z oferty przejrzystej, zawierającej najatrakcyjniejsze warunki dla posiadaczy telefonów na rynku.

W  ramach aneksu dodatkowo o 100 % i więcej wrosną  pakiety internetowe dla użytkowników.  Więcej, bo w niektórych przypadkach transfer wzrośnie z 0,5 Gb do 3 Gb co powinno zadowolić oczekiwania posiadaczy telefonów.  Wprowadzone zostaną również specjalne oferty na aparaty telefoniczne z najnowszej oferty siec PLUS GSM.

Zapisy Aneksu nr 10 będą dotyczyło nowo przystępujących od 17 lipca pozostałe zmiany dla osób mających już umowy zostaną wprowadzone od  17 sierpnia 2017 r.

 

W czerwcu 2016 ZZM podpisał aneks do umowy z Polkomtel Sp. z o.o., który skutkuje m.in. zwiększonym pakietem internetowym dla wszystkich – zarówno dla członków, którzy skorzystali do tej pory z oferty sieci Plus, jak i dla nowych klientów oraz obniżeniem stawek za połączenia. To jedyna tego typu oferta, przygotowana specjalnie dla ZZM – tańsza i korzystniejsza pod każdym względem od innych propozycji na rynku. Szczegóły można poznać u osób prowadzących telefony w naszych organizacjach.

Fundusz obrony prawnej dla członków ZZM

Uchwałę o utworzeniu funduszu Krajowy Zjazd Delegatów ZZM podjął 24 kwietnia. 27 maja Rada Krajowa przyjęła regulamin funduszu, tym samym dopełniono wszelkich formalności i od 1 czerwca można już do niego przystąpić.

Środki na fundusz będą gromadzone na koncie Rady Krajowej ZZM. Członkowie, których organizacje przystąpią do funduszu nie poniosą z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Fundusz będzie uruchomiony dla osób, które były jego uczestnikami w 2 przypadkach – w momencie rozpoczęcia postępowania przygotowawczego przez organ procesowy lub wniesienia aktu oskarżenia do sądu przez prokuraturę w wyniku zdarzenia, które miało miejsce w związku z wykonywaną pracą.

Środki z funduszu będą przeznaczone na opłacenie kancelarii prawnej (adwokata). Szczegółowych informacji udzielają przewodniczący organizacji zakładowych.