XX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PKP S.A. i Prezydenta ZZM w Szczecinku

W tym roku ponownie Szczecinek gościł drużyny piłkarskie reprezentujące spółki kolejowe z całej Polski.

W czwartek paradą drużyn rozpoczął sie jubileuszowy – XX Turniej Piłki o Puchar Prezesa PKP S.A. i Prezydenta ZZM. Jubileusz był wyjątkowy bo po raz pierwszy patronatem rozgrywki objął Prezes PKP S.A. – Krzysztof Mamiński, który podobnie jak Prezydent ZZM – Leszek Miętek udział wziął z numerem 10 w rozgrywce pokazowej – RK ZZM z Dyrektorami. Ciekawostką również był debiut w Turnieju reprezentacji PKP. Po raz pierwszy zagrała także reprezentacja SKM Z Trójmiasta o. Gdynia. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 20 zespołów krajowych oraz tradycyjnie już goście z Czech. Na 4 boiskach odbyły się w 4 kategoriach rozgrywki eliminacyjne. Wygrani, w drugim dniu walczyli w ćwierć i półfinałach.

W piątek, mimo niesprzyjającej aury, w której odbywały się rozgrywki finałowe oraz mecz Dyrektorzy kontra Rada Krajowa ZZM (wynikiem 1-11), około godz 17.00 Turniej dobiegł końca. Z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca wyjechała ponownie drużyna z Czech, za drugie – SKM Trójmiasto o.Gdynia a za trzecie zespół PKP S.A. Reportaż z Turnieju już niedługo na łamach „Głosu Maszynisty” a materiał video udostępniany będzie na naszym kanale YouTube.

Organizowany corocznie Turniej to sportowa impreza mająca na celu integrację środowiska maszynistowskiego i w duchu fair play i kultywowanie motta naszego związku „NIECH NAS ŁĄCZY HONOR I WIĘŹ ZAWODOWA”.