Maszyniści alarmują: nowy elektroniczny rozkaz R307 zamiast ułatwiać pracę, może zwiększać ryzyko popełnienia błędu podczas prowadzenia pociągu. Zamiast w sposób dynamiczny prezentować najważniejsze informacje, zmusza do przeszukiwania wielostronicowych dokumentów i przełączania się między aplikacjami w trakcie jazdy.
Czy naprawdę o taką cyfryzację chodzi?
Czy oszczędności i statystyki są ważniejsze niż bezpieczeństwo ruchu kolejowego?
ZZM stanowczo sprzeciwia się wdrażaniu rozwiązań, które odciągają uwagę maszynisty od obserwacji szlak! Bezpieczeństwo nie może być eksperymentem !


wersja w pdf:

