Opłatkowa Rada Krajowa ZZM

W OW CS Natura Tour „ZACISZE” w Spale w dniach 6-7 grudnia 2018 r. odbyło się opłatkowe posiedzenie Rady Krajowej ZZM poszerzone o obecność przewodniczących kół.
Część robocza rozpoczęła się podziękowaniami za organizację Turnieju w Kluczborku  CT w Tarnowskich Górach reprezentowanej przez Tomasza Pietrka, oraz za  obchody Dnia Maszynisty  w Mielnie przez IC w Szczecinie z Bartoszem Ciećką czele.

W dalszej części omówiono kalendarz flagowych imprez ZZM . I tak w sprawie XXII Turnieju Piłki Nożnej, przypadającego w 2019r. z propozycją zorganizowania wystąpił przedstawiciel ZZM w Iławie – Krzysztof Więcek. Na termin zaproponowano połowę czerwca 2019r. Rada Krajowa zaakceptowała kandydaturę.

7 grudnia odbyła się konferencja prasowa udziałem Podsekretarza stanu ds. kolei w Ministerstwie Infrastruktury Andrzeja Bittela, Prezesa UTK Ignacego Góry i Prezesów spółek kolejowych inaugurująca ten unikalny, również z powodu 100- lecia istnienia naszego związku – rok. Rada Krajowa jednogłośnie przyjęła zarówno logo obchodów jak i nowego logotypu Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2019 roku.

Finałem 100 lecia obchodów istnienia ZMM będzie 21 października, na który to dzień zaplanowana jest msza św. w intencji maszynistów w Bazylice w Warszawie, skąd maszyniści przemaszerują Krakowskim Przedmieściem do Teatru Polskiego, gdzie odbędzie się uroczysta akademia.
Rada dyskutowała i głosowała wiele kluczowych dla działań związku w nadchodzących roku uchwał. O szczegółach będziemy informować na łamach Głosu Maszynisty oraz nośnikach informacji ZZM.

Powrócono m.in. do projektu stworzenia platformy informacji ZZM. Tym razem Rada przyjęła entuzjastycznie propozycje wyjścia na przeciw postępowi technicznemu i ponownie wysunięcie się na pozycję lidera rozwiązań informatycznych.

W drugim dniu odbyło się tradycyjne spotkanie związkowców z zaproszonymi gośćmi zakończone kolacją wigiliją, na której złożono okazyjne życzenia.