Nr 9/37 (Wrzesień 2007)

Jest maszynista zakładowy!

Maszyniści obawiający się, że nie spełnią wymogów pierwszej kategorii zdrowia mogą odetchnąć z ulgą. Wielomiesięczne zabiegi ZZM o utworzenie nowego stanowiska pracy: maszynista zakładowy zakończyły się sukcesem.

Wystąpienie prezydenta ZZM na Europejskim Dniu Maszynisty Kolejowego

Święto maszynistów

Obiekty akademickie w Olsztynie-Kortowie stały się w tym roku areną centralnych obchodów Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego. Około 600 osób uczestniczyło m.in. w specjalnym nabożeństwie, podczas którego uroczyście poświęcono nowe sztandary naszych organizacji.

Odznaczeni maszyniści

Z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego 48 naszych kolegów uhonorowano państwowymi i resortowymi medalami. Po raz pierwszy wręczone zostały również elitarne odznaczenia związkowe "Zasłużony dla ZZM".

Modernizacja lokomotyw ET 22

Zakłady Naprawcze Lokomotyw Elektrycznych S.A. w Gliwicach zmodernizują 4 sztuki ET 22 dla PKP Cargo S.A. Trafią do eksploatacji w trzecim kwartale 2008 roku. Finalizowane są rozmowy między obiema spółkami na temat modernizacji kolejnych 49 lokomotyw tego typu. Wymaga to jeszcze akceptacji Ministerstwa Finansów.

Komunikat Zarządu PKP SA o zmianach w Statucie FWP PKP SFIO

Uchwałą z dn. 13 sierpnia 2007r. Zarząd PKP SA dokonał zmiany Statutu.

Prowokacja czy zemsta?

"Najpierw pili, a później jeden z nich doniósł na pozostałych do pracodawcy. I rozpętał się kolejarski konfl ikt nie do rozwikłania" – tak o ubiegłorocznych wydarzeniach w Lublinie napisał "Nowy Tydzień" z 13 sierpnia br. Ze względu na nowe, niezwykle interesujące fakty publikujemy fragmenty artykułu.

Udowodnić niewinność (3)

Czas na finał wypadku na Górnym Śląsku, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Po zakończeniu postępowania powypadkowego przez kolejową komisję do akcji wkracza prokuratura…

Poradnik antymenedżera

Rubryki stałe

Podpatrzone, Pod semaforem, Fraszki Jerzego Szulca, Hoomor, Kącik filatelistyczny.

Zwycięski ZZM

Podobnie jak rok temu, ekipa ZZM Katowice okazała się najlepszą drużyną międzynarodowego turnieju piłkarskiego maszynistów w słowackiej Żylinie.