Nr 8/96 (Sierpień 2012)

Sezon na kłopoty

Przyzwyczailiśmy się, aby lipiec i sierpień nazywać sezonem urlopowym. Niektórzy wolą ten czas nazywać sezonem ogórkowym. Tegoroczny, myślę, że przejdzie do historii jako sezon kłopotów i zwykłego świństwa.

Zależy nam na działaniu, a nie na pozorowaniu działania – czyli o pracy Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa

7 sierpnia w warszawskiej siedzibie PKP po raz kolejny odbyły się obrady Zespołu Trójstronnego.

Kiedy skończy się znieczulica i maszynista będzie miał zapewnioną pomoc psychologiczną na miejscu wypadku kolejowego?

30 lipca bus wiozący dziesięć osób jechał lokalną drogą Domaradzyn – Bratoszewice. Tuż przed godziną 6 rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bratoszewicach w woj. łódzkim kierowca samochodu nie zatrzymał się przed znakiem stop i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi relacji Łowicz Główny – Łódź Kaliska. Dziewięć osób zginęło.

Mediacje w Cargo – będzie premia!

Związki zawodowe wywalczyły premię nie mniejszą niż 400 złotych, która zostanie wypłacona 10 września br.

Dialog społeczny zza krat

1 sierpnia o godz. 11.30 przed siedzibą Przewozów Regionalnych w Warszawie rozpoczęła się pikieta zorganizowana przez SKK Solidarność przy współudziale Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych przeciwko likwidacji Śląskiego Zakładu PR i polityce Zarządu Spółki, która doprowadziła do konieczności zwolnień grupowych prawie 2000 pracowników.

Gadu, gadu… aż do kolejnego wypadku

Czyżby Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej już zapomniało o wypadkach w Babach i Szczekocinach, dlatego milczy w sprawie wyposażenia pojazdów trakcyjnych w urządzenia kontroli prowadzenia pojazdu? Czym kierował się Urząd Transportu Kolejowego uznając, że rozmowy prowadzone przez telefon komórkowy "podczas pełnienia służby" są zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego a przez radiotelefon są bezpieczne?

Rubryki stałe

Pod semaforem, Kącik filatelistyczny, Z humorem i humorkiem, Fraszki Jerzego Szulca, Krzyżówka