Nr 7/95 (Lipiec 2012)

W tym kraju wszyscy dbają o pasażera…

Rozpoczął się sezon urlopowy, ale na kolei na pewno nie ogórkowy. Największą naszą bolączką jest obecnie likwidacja Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, gdzie od stycznia przyszłego roku prawie 2000 osób ma stracić pracę.

Bezpieczeństwo na kolei znowu jest lekceważone

Niestety po raz kolejny okazało się, że Komisja Bezpieczeństwa zamiast przeciwdziałać konkretnym zagrożeniom nadal tylko pozoruje działania w tych kwestiach wyszukując tematy zastępcze…

Młodzi Związkowcy – czyli ciągle coś się dzieje

5 lipca 2012r., punktualnie o 9:00 pod siedzibą Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie przy ulicy Kopernika zebrała się grupa młodych związkowców gotowych na kolejne szkolenie organizowane przez OPZZ a finansowane również przez fundację im. Friedricha Eberta.

Zakończenie rokowań nad wdrożeniem podwyżki wynagrodzeń w PKP Cargo

Maszynista odmówił jazdy – znowu błędne wskazania semaforów

12 lipca o godz. 7:15 maszynista pociągu Beskidy, który jechał z Warszawy do Bielska Białej, ze względu na błędne wskazania semaforów zatrzymał się tuż przy wjeździe do stacji Warszawa Zachodnia, po czym odmówił jazdy i wezwał komisję.

Posiedzenie Rady Sektora Spółek Samorządowych z udziałem pani prezes PR Małgorzaty Kuczewskiej – Łaski

12 lipca w nowej siedzibie ZZM odbyło się posiedzenie Rady Sektora Spółek Samorządowych. Gośćmi na tym spotkaniu byli Małgorzata Kuczewska – Łaska – prezes PR i pan Paweł Stefański członek zarządu PR ds. eksploatacyjnych. Nie obyło się bez emocji i gorzkich słów, ale przede wszystkim związkowcy poinformowali osobiście panią prezes, że na Śląsku do grudnia może być problem z realizacją rozkładu jazdy.

Zmiany w zarządach PKP Cargo i PKP Intercity

XV Turniej Piłki Nożnej w Iławie

W dniach 28-29 czerwca odbył się w Iławie XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i Prezesa PKP Cargo S.A.

Komu zależy na pracownikach Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych?

Czy tym zainteresowanym losem prawie 2000 ludzi, którzy już za kilka miesięcy stracą pracę jest ich obecna pani prezes Małgorzata Kuczewska-Łaska, czy zarząd Kolei Śląskich, a może zobowiązany mandatem wyborców do działania w interesie społecznym marszałek województwa śląskiego?

Maszynisto – masz prawo do odmowy wykonywania pracy!

Przepisy muszą być jednoznaczne dla wszystkich

Naszym zdaniem, poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego należy rozpocząć od zainstalowania na pojazdach trakcyjnych urządzeń kontroli prowadzenia pociągów, przynajmniej w zakresie nadzorującym hamowanie pociągu przy dojeździe do sygnału nakazującego zatrzymanie lub zmniejszenie prędkości oraz generalnego uporządkowania przepisów związanych z prowadzeniem ruchu kolejowego.

Uroczyste pożegnanie maszynistów przechodzących na emeryturę

16 czerwca i 2 lipca br. maszyniści z Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych pożegnali dwóch kolegów – starszych maszynistów Zbigniewa Cyganika oraz Jana Proroka, którzy po latach pracy , przeszli na zasłużoną emeryturę.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Kącik filatelistyczny, Z humorem i humorkiem, Fraszki Jerzego Szulca, Krzyżówka