Nr 7/143 (Lipiec 2016)

Dekada z Polkomtelem

Podczas trwania turnieju piłki nożnej obchodziliśmy 10. rocznicę współpracy ZZM z Polkomtelem, wiodącym operatorem telefonii komórkowej.

Umowa na ochronę prawną

ZZM zawarł umowę z firmą Lex Secure z Sopotu na usługi prawne dla członków związku. Obejmują one m.in. opiekę prawną w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń w trakcie wykonywania obowiązków maszynisty.

Maszynista w celi!

Nasz kolega Tomasz rozpoczął odbywanie kary po drakońskim wyroku sądu, skazującym go m.in. na 3 lat i 3 miesięcy więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy kolejowej na stacji Baby. On i jego rodzina także stali się ofiarami feralnego zdarzenia. Nie składamy broni! Rozpoczynamy akcję mającą na celu napiętnowanie haniebnego orzeczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości i przeciwdziałanie łamaniu zasad bezpieczeństwa na kolei!

Rozwój kultury bezpieczeństwa

ZZM jest sygnatariuszem Deklaracji ws. rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie. Wspieramy przedsięwzięcia mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego, bo to jeden z naszych priorytetów.

Ustalenia w PKP Intercity

Na rokowaniach w ramach sporu zbiorowego 20 czerwca związki zawodowe podpisały porozumienie z kierownictwem spółki dotyczące kwestii finansowych – m.in. wypłaty dodatkowego jednorazowego wynagrodzenia w wysokości 1000 złotych.

Walne Konfederacji

Pisemna interwencja

Dobra wola

Dyrektorzy ograni

W jednej z największych imprez sportowo-rekreacyjnej na kolei – 19. edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PKP Cargo i Prezydenta ZZM – w szranki stanęło 18 drużyn. Nie do zatrzymania okazała się po raz kolejny drużyna Czech. W prestiżowej rywalizacji Reprezentacja Maszynistów gładko uporała się natomiast z Dyrektorami.

Nowa generacja

Pierwsza siódemka świeżo wyszkolonych, młodych maszynistów wyruszyła na szlaki w Kujawsko-Pomorskiem. To część dużego projektu odbudowy kadry maszynistowskiej, wdrożonego w tamtejszym Oddziale spółki Przewozy Regionalne.

Nie mówimy żegnaj

Stacja Muzeum

Pracownia Forum Architekci z Wrocławia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla Stacji Muzeum – instytucji powołanej w miejsce zlikwidowanego Muzeum Kolejnictwa. Placówka ma powstać na warszawskich Odolanach.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Barometr, Liczba miesiąca, Cytat miesiąca, Podpatrzone, Fraszki Jerzego Szulca, Humor, Modelarstwo, Filatelistyka, Krzyżówka