Nr 6/22 (Czerwiec 2006)

Dość mydlenia oczu!

Rozmowa z Leszkiem Miętkiem, prezydentem ZZM

Obrona pozycji spółki

Z Kazimierzem Murawskim – członkiem zarządu PKP CARGO S.A. – dyrektorem ds. marketingu i handlu rozmawia Rafał Zarzecki

Nowoczesne technologie dla kolei

KM reaktywuje

Koleje Mazowieckie nadal w ofensywie. Od czerwca spółka uruchomiła kursy z Warszawy do Radzymina oraz przywróciła na potrzeby ruchu pasażerskiego linię Nasielsk-Sierpc.

Łodź na torach

Wyprodukowany przez bydgoską PESĘ ezt ED59-01 nazwany Acatus (po łacinie łodź) rozpoczął kursowanie z Łodzi do Skierniewic. W efektownie prezentującym się pojeździe zakupionym przez samorząd nie brakuje ciekawych rozwiązań, ale do niektórych można mieć również poważne zastrzeżenia.

Skok na skansen

W sposób niewątpliwie oryginalny, choć pozostający w sprzeczności z co najmniej dobrymi obyczajami, prywatna spółka nabyła pojazd trakcyjny. Nowym, dotychczas nie docenianym, "zapleczem" dostarczającym maszyny został… skansen taboru kolejowego. Sprawą interesuje się prokuratura.

Instrukcje bez podstawy

Sąd wydał wyrok na podstawie opinii biegłego opartej na przepisach, które straciły moc prawną. Dlaczego na kolei wszelkich wątpliwości nie interpretuje się na korzyść pracownika?

Dbajmy o miejsca pracy

Często słyszymy od kolegów narzekania oraz doświadczamy na własnej skórze ciężkich warunków w jakich przyszło nam pracować. Ale czy za część z nich nie odpowiadamy sami?