Nr 4/92 (Kwiecień 2012)

Nic o nas bez nas

28 marca w Brukseli odbyło się spotkanie Prezydium Zarządu ALE z Brianem Simpsonem – przewodniczącym Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim w sprawie euro-regulacji dotyczących maszynistów i rynku kolejowego.

Uwaga Maszyniści! Planowane zmiany w prawie

Do Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce dotarły projekty zmiany Ustawy o transporcie kolejowym a także Rozporządzeń dotyczących procedur uzyskania licencji i świadectwa maszynisty.

Nie może być niedomówień w kwestii bezpieczeństwa

Przykład zdarzenia kolejowego na stacji Szamotuły potwierdza, że bezpieczeństwo ruchu kolejowego jest traktowane wybiorczo w zależności od okoliczności i potrzeb.

Krwawe początki 1 Maja – czyli związkowcy i walka o prawa pracowników.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – komisja kolejowa potwierdza: maszynista PKP CARGO zareagował prawidłowo zatrzymując pociąg

Bezpieczeństwo na kolei musi być priorytetem rządu

3 kwietnia br. w miesiąc po katastrofie pod Szczekocinami, o godz. 11.30 rozpoczęła się w Warszawie związkowa pikieta w sprawie poprawy bezpieczeństwa na kolei.

Z cyklu Sylwetki…

Mateusz Moc

Sentyment do służby pozostanie…

W marcu 2012 roku swe ostatnie hamowanie przed odejściem na zasłużoną emeryturę wykonało kolejnych dwóch naszych kolegów, maszynistów Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych z Sekcji w Czechowicach Dziedzicach.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Kącik filatelistyczny, Z humorem i humorkiem, Fraszki Jerzego Szulca, Krzyżówka