Nr 4/128 (Kwiecień 2015)

Manifestacja OPZZ

W sobotę 18 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko antyspołecznej polityce rządu PO-PSL. Zgłoszone trasy manifestacji (marszów gwiaździstych) uwzględniają potrzeby wyartykułowania przez organizacje związkowe postulatów branżowych i zakładowych pod poszczególnymi ministerstwami. Zakończenie każdej z tras nastąpi pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (KPRM), gdzie odbędzie się wspólna część manifestacji.

Postulaty kolejowe

Organizacje zakładowe Branży Transport OPZZ spotykają się w sobotę 18 kwietnia o godz. 11.00 przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony Alej Jerozolimskich. Prosimy o liczny udział! Zachęcamy do uczestnictwa z członkami rodzin i znajomymi.

Z prac Rady Krajowej

Na "wielkanocnym" posiedzeniu Rada Krajowa ZZM, poszerzona o przewodniczących kół, omówiła bieżącą sytuację w spółkach i nakreśliła plan działania organizacji w najbliższym okresie. W dalszej części gościła także wiceministra infrastruktury oraz prezesów przewoźników.

Skuteczna interwencja w obronie PKP Cargo

Koncepcja konsolidacji mniejszych państwowych przewoźników kolejowych sektora towarowego to nic innego jak tworzenie szkodliwej konkurencji dla PKP Cargo. ZZM kategorycznie sprzeciwił się tym planom.

Maszynista uniewinniony

Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił 3 kwietnia maszynistę ws. związanej z incydentem kolejowym, do którego doszło 20 sierpnia ubiegłego roku w podolsztyńskim Gutkowie.

Protest pod siedzibą PKP SA

Na kilkusetosobowej pikiecie, zorganizowanej 24 marca przed budynkiem spółki-matki, związki zawodowe protestowały przeciwko polityce rządu PO-PSL i zarządów spółek kolejowych.

Ulubione lokomotywy

Z okazji 2-tysięcznego fana na fejsbukowym profilu ogłosiliśmy konkurs na najciekawszą opinię na temat lokomotywy wszech czasów w naszym kraju. Która według Was mogła być obiektem kultu i miłością życia? Typy były różne, ale najwięcej pochlebnych słów zaskarbiła sobie "Siódemka".

Jubileusz PLP

Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego świętowało 22 rocznicę powstania.

Nie mówimy żegnaj

Na zasłużone emerytury udali się w ostatnich dniach kolejni nasi koledzy.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Barometr, Liczba miesiąca, Cytat miesiąca, Podpatrzone, Z raportów SOK, Fraszki Jerzego Szulca, Humor, Modelarstwo, Filatelistyka, Krzyżówka