Nr 1/77 (Styczeń 2011)

Trzeba zmian w systemie

Rozmowa z Pawłem Soroką, koordynatorem Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego

Noworoczne wyzwania

Spytaliśmy przewodniczących sektorów oraz szefów organizacji w mniejszych spółkach samorządowych o stojące przed nimi w 2011 roku zadania. Oto co nam odpowiedzieli.

Dialog na temat dialogu

Ogólnopolska konferencja w Warszawie zwieńczyła półroczny projekt szkoleniowy pn. "Kompetentni partnerzy=skuteczny dialog", finansowany ze środków unijnych. Wcześniej 240 członków Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych szkoliło się na warsztatach w siedmiu miastach. Tematyka szkoleń obejmowała negocjacje, mediacje, aspekty prawne dialogu społecznego oraz komunikację interpersonalną.

"Opłatkowa" Rada

Podczas wyjazdowego posiedzenie Rady Krajowej 16-17 grudnia w Jastrzębiej Górze omawiano sytuacje w kolejowych spółkach i podjęto szereg decyzji istotnych dla dalszego funkcjonowania ZZM. W trakcie uroczystej wigilijnej kolacji członkowie Rady i zaproszeni goście składali sobie życzenia i śpiewali kolędy.

Odwiedź nas na YouTube

Z początkiem roku wdrażane są w życie nowe inicjatywy z wykorzystaniem najnowszych możliwych do użytkowania technologii. Wystartował m.in. kanał RK ZZM na stronie internetowej YouTube (http://www.youtube.com/user/rkzzm), trwają też ostatnie przymiarki do uruchomienia profilu związku na portalu społecznościowym Facebook.

Ostatni taki maszynista

Jedyny w Polsce, a być może także w Europie, czynny maszynista, który prowadził tzw. "modraki" udał się właśnie na emeryturę. Po ostatniej jeździe 22 grudnia ub.r. za lata wspólnej pracy Andrzejowi Urbaniakowi dziękowali koledzy z ZZM i kierownictwo spółki SKM w Trójmieście.

Wokół wypadków

Oto garść cennych informacji należących do gatunku tych, które warto znać, bo mogą się przydać. Choć najlepiej, by wiedza ta nie musiała przydać się w praktyce.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Hoomor, Fraszki Jerzego Szulca, Kącik filatelistyczny, Krzyżówka