Nr 07/59 (Lipiec 2009)

Wokół emerytur

Członkowie Rady Krajowej mieli okazję spotkać się ze specjalistami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zasięgnąć informacji o sprawach emerytalnych.

Zmiany w zarządach

Początek lata obfitował w zmiany kadrowe na kierowniczych stanowiskach w spółkach PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście oraz KM-Koleje Mazowieckie.

Z prac Rady Krajowej

Szereg ważnych decyzji podjęła Rada Krajowa ZZM podczas posiedzenia 30 czerwca w Warszawie. Przyjęła m.in. szereg uchwał o charakterze organizacyjnym na nową, VI kadencję oraz powołała do życia nowe ciało: sektory.

Czesi zgarnęli Puchar!

Maszyniści z Czech wygrali XII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej zdobywając Puchar Prezydenta ZZM i pozostawiając w pobitym polu 19 pozostałych drużyn. Największy opór stawiła im w finale ekipa CT Tarnowskie Góry, która dała się pokonać dopiero w rzutach karnych. W prestiżowym meczu Dyrektorzy zrewanżowali się Reprezentacji Maszynistów za ubiegłoroczną porażkę.

Szybki rozwój szybkiej kolei

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. coraz bardziej przekształca się w spółkę samorządową. Już ponad 40% jej udziałów przejęły samorządy. Spółka realizuje ambitny program rozwoju. Projekt "Rozwój szybkiej kolei miejskiej w Trójmieście" do 2012 roku zakłada rozbudowę srk, położenie linii światłowodowych oraz elektrycznego ogrzewania rozjazdów, modernizację peronów: Gdańsk Politechnika, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Żabianka, Sopot Wyścigi, Sopot oraz Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana, przedłużenie linii SKM o 1800 m do Gdańska Śródmieście oraz modernizację 22 jednostek ezt.

Wybroniliśmy kolegów

"Ci panowie mijają się z prawdą, są niewiarygodni, bo jako pracownicy PLK oceniali wynik swojej pracy, wynikający z ich nadzoru nad pracą tych osób. Zastosowali wybieg polegający na tuszowaniu zatrudnienia w PLK, wydając opinię pod szyldem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Lublinie". Ta opinia niezależnego biegłego w ważnym, szczególnie dla oskarżonych pracowników zespołu drużyn trakcyjnych, procesie unaocznia pewien poważny problem.

Rubryki stałe

Pod semaforem, Hoomor, Fraszki Jerzego Szulca, Kącik filatelistyczny, Krzyżówka